Międzynarodowy Projekt Edukacyjny Kreatywne Prace Plastyczne 2022/2023

Uczniowie IV ZET AU i VI ZET AU 1 pod czujnym okiem nauczyciela zajęć rozwijających kreatywność tworzą piękne prace plastyczne wykorzystując techniki plastyczne, opisane przez autorkę projektu na blogu. Prace dzieci są coraz bardziej kolorowe, tworzone pewniejszą ręką i z dużym zaangażowaniem i kreatywnością. Już za miesiąc podsumowanie projektu. Trzymamy kciuki!

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Sztuka Emocji” – Miłość, Gniew, Duma

VI ZET AU1 w 2 semestrze, nadal uczy się nazywać i wyrażać emocje poprzez sztukę. Uczestnicząc w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Sztuka Emocji” wyrazili :
Miłość poprzez malarstwo; gniew poprzez rzeźbę, oraz nakręcili krótki filmik, w którym Dominikę rozpierała duma, ze zdobycia nagrody w zawodach sportowych.
Coraz lepiej rozumiemy targające nami emocje i próbujemy nad nimi zapanować!

V Spartakiada „Wygrajmy Razem”- Chorzów Batory i Przyjaciele

W środę 26 kwietnia 2023 r. nasza szkoła po raz kolejny była gospodarzem spartakiady „Wygrajmy Razem”- Chorzów Batory i Przyjaciele w chorzowskiej hali MORiS. Była to już piąta edycja tej imprezy. W zmaganiach wzięło udział około 100 zawodników i zawodniczek: uczniów szkół specjalnych , przedszkoli integracyjnych, ośrodków szkolno-wychowawczych ze Śląska. Dzięki naszej formule wygrajmy razem, absolutnie wszyscy byli zwycięzcami. Zmagania sportowe były oczywiście najważniejszą częścią wydarzenia, ale nie zabrakło również smacznego poczęstunku.  Na wszystkich uczestników i widowni czekały słodkości oraz kiełbaska z grilla.  Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale, puchary oraz upominki. Do zobaczenia za rok ?.