Ekologiczne dzieciaki- maj 2018

SZKOLNA GAZETKA nr  9(24)/2017/2018

klipartWitamy serdecznie i zapraszamy do lektury gazetki ekologicznej.

EKOLOGICZNE DZIECIAKI – to gazetka wydawana przez szkolne koło ekologiczne Szkoły Podstawowej Nr 33 Specjalnej w Chorzowie. Na jej łamach będziemy informować co „piszczy” w przyrodzie, i w jaki sposób społeczność naszej szkoły działa na rzecz ekologii i ochrony środowiska.

PIKNIK EKOLOGICZNY

22 kwietnia uczestniczyliśmy w IV Rodzinnym Pikniku Ekologicznym zorganizowanym przez Urząd Miasta pod Szybem Prezydent. Podczas warsztatów zorganizowanych przez nauczycieli z naszej szkoły dzieci tworzyły zwierzątka z odpadów. Odwiedzający nasze stanowisko otrzymali szkolne gazetki ekologiczne oraz sadzonki warzyw hodowanych w szkolnym ogrodzie.

Na pikniku ekologicznym-nauczyciele

15 maja – DZIEŃ NIEZAPOMINAJKI

Rysunek niezapominajek

Pomysłodawcą tego święta był redaktor radiowej Jedynki Andrzej Zalewski. Corocznie obchodzone jest ono 15 maja i choć związane jest przede wszystkim z przyrodą, to niesie również głębsze przesłanie, by pamiętać o ważnych chwilach.

Mówi się że dzień niezapominajki to polski DZIEŃ ZAKOCHANYCH.

11 maja – DZIEŃ BEZ ŚMIECENIA

Człowiek hurtowo produkuje śmieci i najgorsze że wielu zostawia je tam gdzie popadnie: na ulicy, nad jeziorem, w lesie, na klatce, w biurze. Sprzątajmy po sobie, a świat będzie czystszym miejscem.

Rysunek jak segregować śmieci.

OBCHODY DNIA ZIEMI

Ziemia ekologia.

W ramach corocznych obchodów Światowego Dnia Ziemi w Szkole Podstawowej Nr 33 Specjalnej rozpisany został konkurs plastyczny dla uczniów pod hasłem „Okaż kulturę- chroń naturę”. Forma i technika pracy była dowolna. W ramach konkursu prace wykonało około 65 uczniów. 26 kwietnia 2018r. podczas akademii przygotowanej przez uczniów Szkoły Podstawowej Nr 33 Specjalnej została zorganizowana wystawa prac wykonanych na konkurs i zostały rozdane nagrody dla laureatów konkursu.

FOTO RELACJA Z ROZDANIA NAGRÓD ZA KONKURS „OKAŻ KULTURĘ – CHROŃ NATURĘ”

Rozdanie nagród na konkurs Dzień Ziemi.

Akademia z okazji Dnia Ziemi 2018.

PODZIĘKOWANIA

DLA WSZYSTKICH UCZNIÓW, KTÓRZY AKTYWNIE UCZESTNICZYLI W ZBIÓRCE

NA SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W CHORZOWIE

Nasi uczniowie z darami dla schroniska.