Ekologiczne dzieciaki -grudzień 2017

EKOLOGICZNE DZIECIAKI

klipart

SZKOLNA GAZETKA nr 4(19)/2017/2018

Witamy serdecznie i zapraszamy do lektury gazetki ekologicznej.

EKOLOGICZNE DZIECIAKI – to gazetka wydawana przez szkolne koło ekologiczne Szkoły Podstawowej Nr 33 Specjalnej w Chorzowie. Na jej łamach będziemy informować co „piszczy” w przyrodzie, i w jaki sposób społeczność naszej szkoły działa na rzecz ekologii i ochrony środowiska.

WSZYSTKIM UCZNIOM ŻYCZYMY UDANYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA I SAMYCH DOBRYCH DNI W NOWYM ROKU!!

4 GRUDNIA- DZIEŃ GÓRNIKA

Barbórka to jedno z najbardziej znanych i hucznie obchodzonych świąt w naszym kraju. Wypada 4 grudnia, w dzień św. Barbary z Nikomedii patronki dobrej śmierci i trudnej pracy. Dziś wszystkim górnikom warto życzyć przede wszystkim szczęścia, bo przecież każdego dnia ryzykują swoje życie, wydobywając z głębi ziemi węgiel.

Górnik z lampką.

PODSUMOWANIE JESIENNEJ ZBIÓRKI NA BURKA.

Uczniowie przed darami dla schroniska dla zwierząt.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy aktywnie włączyli się do akcji zbiórki pokarmu dla psów i kotów  ze schroniska Psia Chata.
Wasze dary zostały przekazane do schroniska i sprawią, że zima  dla tych zwierzątek będzie łagodniejsza.

EKOLOGICZNE ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

1. Najważniejsza i zawsze przynosząca do domu świąteczny nastrój choinkaw duchu ekologii powinna być żywa i kupiona w doniczce, z której można ją przesadzić do ogródka lub postawić na tarasie.
  2. Nasze ekologiczne święta urozmaicą ozdoby wykonane samodzielnie – z naturalnych materiałów lub z wykorzystaniem materiałów do pakowania, które zazwyczaj lądują w koszu na śmieci. Doskonale sprawdzą się szyszki (które można obsypać brokatem i zawiesić na choince), samodzielnie wypieczone pierniczki, suszone plasterki cytrusów nabijane goździkami (które dodatkowo będą pięknie pachnieć)
  3. Również podczas przygotowywania stołu wigilijnego postawmy na ozdoby z naturalnych materiałów. Dekoracje ze słomy i woskowe świece w połączeniu z gałązkami z kupionej żywej choinki będą idealnym rozwiązaniem.
  4. Wybierając prezenty, zastanówmy się, czy nasi bliscy rzeczywiście potrzebują kolejnego kubka lub pary skarpetek. Dużo ciekawsze i znacznie bardziej ekologicznebędą więc prezenty z pomysłem, na przykład samodzielnie wykonane słodycze i smakołyki albo bilety czy kupony, pozwalające w miły sposób spędzić czas.
  5. Ekologicznym hitem już od dawna od dawna jest konopny sznurek, którym możemy obwiązać nasze prezenty. Najlepiej na nowo wykorzystać to, co już mamy – przydadzą się rozmaite pudełka po innych produktach, które możemy okleić i ozdobić
  6. Trudno wyobrazić sobie Święta Bożego Narodzenia bez lampek, które dodatkowo rozświetlą te najkrótsze dni roku. Warto jednak pamiętać, żeby przy wyjściu z domu wyłączać świąteczne oświetlenie – nie tylko w trosce o oszczędność prądu, ale także bezpieczeństwo. Lampki pozostawione bez nadzoru mogą w końcu spowodować zwarcie.

WESOŁYCH EKOLOGICZNYCH ŚWIĄT!!!!

CYKL ŻYCIA WODY:

30 listopada odbyło się uroczyste spotkanie z mieszkańcami Chorzowa podsumowujące projekt Chorzowsko- Świętochłowickiego Przedsiębiorstwa Wodno - Kanalizacyjnego „Przyłącz się do Nas”.

W ramach tego spotkania odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych „Cykl życia wody”.

Miło nam, że laureatem tego konkursu jest uczeń naszej szkoły Dawid Wilk.

GRATULUJEMY!!!!

Podsumowanie konkursu "Cykl życia wody"