Ekologiczne Dzieciaki luty 2020

SZKOLNA GAZETKA nr 6 (41) 2019/2020

klipartWitamy serdecznie i zapraszamy do lektury gazetki ekologicznej.

EKOLOGICZNE DZIECIAKI – to gazetka wydawana przez szkolne koło ekologiczne Szkoły Podstawowej Nr 33 Specjalnej w Chorzowie. Na jej łamach będziemy informować co „piszczy” w przyrodzie, i w jaki sposób społeczność naszej szkoły działa na rzecz ekologii i ochrony środowiska.

linia ozdoba

CZY WY TEŻ TĘSKNICIE ZA PRAWDZIWĄ ZIMĄ?

NARYSUJCIE JĄ I GOTOWE PRACE PRZYNIEŚCIE DO SALI 204!

16 LUTEGO DZIEŃ LISTONOSZY

Dzień Listonoszy to dobra okazja, żeby raz na zawsze pożegnać się z niechcianymi ulotkami i gazetkami reklamowymi. Nasze skrzynki pocztowe oraz klatki schodowe pełne są różnego rodzaju ulotek, katalogów, ofert. Większość z nas nie czyta tych reklam i tylko denerwuje się bałaganem. Jeśli zsumujemy ulotki dostarczane do naszego domu przez rok i pomnożymy przez ilość gospodarstw domowych w Polsce okaże się, że jak strasznie dużo drzew poświęconych zostało na tą wątpliwą reklamę i ile śmieci powstało. Ale można temu w prosty sposób zaradzić. Wystarczy nakleić na skrzynkę pocztową oraz na drzwi mieszkania naklejkę informującą, że nie życzymy sobie reklam na wycieraczce i w skrzynce na listy.

hasła reklamowe

POKOLORUJ

kolorowanka_balwan

11 LUTEGO

DZIEŃ DOKARMIANIA ZWIERZYNY LEŚNEJ

11 lutego obchodzony jest Dzień Dokarmiania Zwierzyny Leśnej. Ma przypominać o tym, że zima to trudny okres dla dzikich zwierząt, ponieważ gruba warstwa śniegu i lód utrudniają zwierzętom dostęp do naturalnego pokarmu i wody.

sarny w zimie