Ekologiczne Dzieciaki styczeń 2020

SZKOLNA GAZETKA nr 5 (40) 2019/2020

klipartWitamy serdecznie i zapraszamy do lektury gazetki ekologicznej.

EKOLOGICZNE DZIECIAKI – to gazetka wydawana przez szkolne koło ekologiczne Szkoły Podstawowej Nr 33 Specjalnej w Chorzowie. Na jej łamach będziemy informować co „piszczy” w przyrodzie, i w jaki sposób społeczność naszej szkoły działa na rzecz ekologii i ochrony środowiska.

linia ozdoba

WSZYSTKIEGO CO NAJLEPSZE NA TEN NOWY 2020 ROK
ŻYCZY REDAKCJA GAZETKI!

ŚWIATOWY DZIEŃ BAŁWANA

bałwanCzy jest na sali ktoś, kto nigdy w życiu nie ulepił bałwana?

A ktoś kto z uśmiechem nie mija bałwana stojącego przy drodze?

Sympatia do bałwanów jest niezależna od wieku, poglądów politycznych, płci, religii. Bałwan – symbol zimy nie związany ze świętami Bożego Narodzenia, egalitarny, dostępny dla każdego.

Hola, hola, czy faktycznie dla każdego? Niestety bałwan jest gatunkiem ginącym w naszej części Europy.

Dzień bałwana jako symbol śnieżnej zimy obchodzimy 18 stycznia.

JAK CHRONIĆ ZWIERZĘTA PRZED HUKIEM FAJERWERKÓW I PETARD?

Jeśli obawiacie się o samopoczucie własnych zwierząt domowych, zachęcamy do zapoznania się z poradami stowarzyszenia Empatia – jak chronić zwierzęta domowe .

• Zasłońcie okna kocami lub wyklejcie gazetą, nie zmuszajcie zwierząt do przebywania w pomieszczeniach zamkniętych np. w toalecie,
  • jeśli nie chcą tam być, idźcie z nimi na bardzo długi spacer jeszcze przed sylwestrową kanonadą, aby zaoszczędzić im niepotrzebnego stresu.
  • A przede wszystkim bądźcie z nimi, bo samotne zwierzęta cierpią o wiele bardziej!
    Empatycznego I Szczęśliwego Nowego Roku!