Ekologiczne Dzieciaki kwiecień 2020

SZKOLNA GAZETKA nr 8 (41) 2019/2020

klipartWitamy serdecznie i zapraszamy do lektury gazetki ekologicznej.

EKOLOGICZNE DZIECIAKI – to gazetka wydawana przez szkolne koło ekologiczne Szkoły Podstawowej Nr 33 Specjalnej w Chorzowie. Na jej łamach będziemy informować co „piszczy” w przyrodzie, i w jaki sposób społeczność naszej szkoły działa na rzecz ekologii i ochrony środowiska.

linia ozdoba

WSZYSTKIM NASZYM UCZNIOM ŻYCZYMY WESOŁEGO ALLELUJA I UDANEGO ZAJĄCZKA!

16 KWIETNIA

DZIEŃ OCHRONY SŁONI

Słonie, największe zwierzęta lądowe żyjące na Ziemi, z charakterystycznymi trąbami i uszami, znane wszystkim dzieciom, bohaterowie książek i ulubieńcy wielu osób, przynoszące szczęście i budzące zainteresowanie zwierzęta są poważnie zagrożone. Ogromne, majestatyczne zwierzę w naturalnym środowisku nie ma wrogów poza… człowiekiem. 16 kwietnia obchodzimy Dzień Ochrony Słoni, na pamiątkę utworzenia 250-hektarowego Elephant Nature Park w Tajlandii Północnej. Centrum ratownictwa zapewnia schronienie dla zagrożonych słoni z całej Tajlandii, są one tam leczone i rehabilitowane a następnie mogą spokojnie żyć w rodzinnych grupach.

słonie

22 KWIETNIA

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie będzie świętować Dzień Ziemi. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku czy innych kategorii różnicujących. Niestety, czasem dzień Ziemi może przybierać formę grzecznej, nudnej akademii organizowanej przez miejskie władze czy dyrekcje szkoły, gdzie padają jedynie banały o potrzebie dokręcania kranu czy nierzucaniu papierków na trawnik. Dlatego warto przypomnieć początki tego święta, które bynajmniej nie były tak grzeczne. Święto to jest wspaniałą okazją, by nagłośnić globalne problemy Ziemi i domagać się odpowiednich działań.

POKOLORUJ

KWIATY

KOLOROWANKI ONLINE.

TUTAJ PODAJEMY WAM LINKA DO KOLOROWANEK ZWIĄZANYCH Z PRZYRODĄ, KTÓ®E MOŻECIE POKOLOROWAĆ ONLINE.