Ekologiczne Dzieciaki grudzień 2019

SZKOLNA GAZETKA nr 4 (39) 2019/2020

klipartWitamy serdecznie i zapraszamy do lektury gazetki ekologicznej.

EKOLOGICZNE DZIECIAKI – to gazetka wydawana przez szkolne koło ekologiczne Szkoły Podstawowej Nr 33 Specjalnej w Chorzowie. Na jej łamach będziemy informować co „piszczy” w przyrodzie, i w jaki sposób społeczność naszej szkoły działa na rzecz ekologii i ochrony środowiska.

linia ozdoba

WSZYSTKIM EKOLOGICZNYM DZIECIAKOM ŻYCZYMY
 WESOŁYCH ŚWIĄT I DO SIEGO ROKU!

POMYSŁY NA EKO ŚWIĘTA

Najważniejsza i zawsze przynosząca do domu świąteczny nastrój choinkaw duchu ekologii powinna być żywa i kupiona w doniczce, z której można ją przesadzić do ogródka lub postawić na tarasie. Zwróćmy uwagę, czy drzewko faktycznie pochodzi ze zrównoważonej hodowli i czy posadzone zostało z korzeniami – często bowiem zdarza się, że te powszechnie sprzedawane są ich pozbawione.

Sposobem na ekologiczne święta i alternatywą dla żywej choinki może być oryginalna dekoracja w jej kształcie, wykonana z recyklingowanych materiałów.

Nasze ekologiczne święta urozmaicą ozdoby wykonane samodzielnie – z naturalnych materiałów lub z wykorzystaniem materiałów do pakowania, które zazwyczaj lądują w koszu na śmieci.

Również podczas przygotowywania stołu wigilijnego postawmy na ozdoby z naturalnych materiałów. Dekoracje ze słomy i woskowe świece w połączeniu z gałązkami z kupionej żywej choinki będą idealnym rozwiązaniem, przypominającym jednocześnie o dawnym, mniej komercyjnym charakterze świąt.

Trudno wyobrazić sobie Święta Bożego Narodzenia bez lampek, które dodatkowo rozświetlą te najkrótsze dni roku. Warto jednak pamiętać, żeby przy wyjściu z domu wyłączać świąteczne oświetlenie – nie tylko w trosce o oszczędność prądu, ale także bezpieczeństwo. Lampki pozostawione bez nadzoru mogą w końcu spowodować zwarcie.

NIEMATERIALNE PREZENTY:

KUPONY NA MIŁE RZECZY

Masz ochotę sprawić komuś naprawę wyjątkowy prezent. Podaruj mu swój czas! Wykorzystaj któryś z poniższych kuponów lub stwórz swój własny, zapakuj go w małą kopertkę albo zwiń w rulonik i przewiąż wstążeczką, albo po prostu wrzuć do mikołajkowej skarpety lub pod poduszkę.

Kupon na wspólne wyjście na basen.

Kupon na wspólne wyjście na lodowisko

Kupon na wspólne zjeżdżanie na sankach.

Kupon na wspólne pieczenie pizzy.

Kupon na wybrany przez Ciebie film w kinie.

Kupon wielokrotnego użytku na przytulanie.

Kupon na trzygodzinną sesję z planszówkami