Projekt ,,Zdrowe jedzenie, piękne życie” w ramach unijnego Programu Erasmus +

                         

Projekt ,,Zdrowe jedzenie ,piękne życie” w ramach unijnego Programu Erasmus + jest realizowany w naszej szkole od września 2023 roku.
Partnerstwo obejmuje szkołę dla dzieci niesłyszących z Turcji (CAMLIK ISITIME ENGEILER ORTAOKULU z Trabzon) oraz szkołę podstawową z Grecji (PRIMARY AND KINDERGARTEN SCHOOL OF PALIAMPELA) oraz naszą placówkę.

Realizując ten projekt uczniowie nabędą umiejętności samodzielnego przygotowania posiłku od momentu planowania aż do przyrządzenia posiłku. Pracując systematycznie wg ustalonego harmonogramu nauczą się gospodarować zasobami w kuchni w sposób ekonomiczny i ekologiczny. Poznają tradycyjne potrawy swoich kolegów z krajów partnerskich. Doskonalą swoje umiejętności w zakresie posługiwania się nowoczesnymi technologiami. Istotnym osiągnięciem jest rozwój tzw. kompetencji miękkich, czyli uczniowie będą potrafili lepiej współpracować w grupie, motywować się do działania ,komunikować z uczestnikami projektu w zrozumiały sposób, będą potrafili zarządzać swoim czasem dzięki przyjmowaniu gości u siebie uczniowie staną się bardziej otwarci ,przełamią indywidualne bariery takie jak stres i lęk w prezentowaniu swoje ich sukcesów. Uświadomią sobie również korzyści płynące z umiejętności posługiwania się językiem obcym, nawet jeśli znają go w stopniu podstawowym. Uczniowie poznają kulturę krajów partnerskich i będą mieli okazję pokazać własną w ramach organizowanych przez nas Dni Europejskich

Główne cele projektu to :
uświadomienie uczniom wpływu odpowiedniego odżywiania na zdrowie fizyczne i dobrostan psychiczny człowieka
-umiejętność samodzielnego przygotowania zdrowego posiłku na podstawie przepisu
-wyrobienie postawy proekologicznej podczas całego procesu przygotowywania posiłku
-wdrażanie do zarządzania zasobami finansowymi w sposób ekonomiczny
-podniesienie umiejętności posługiwania się nowoczesnymi technologiami
-doskonalenie umiejętności w zakresie komunikacji interpersonalnej w języku ojczystym oraz obcym
-poznanie kultury, zwyczajów tradycji krajów instytucji partnerskich

Swoje działania przedstawiamy na:
1.Facebook – Erasmus + project ,,Healthy Food Beautiful Life” grupa prywatna -dla uczniów, nauczycieli i rodziców naszych trzech szkół partnerskich (w celu dodania do obserwujących prosimy o kontakt z p. B.Frąckowiak)
2. eTwinning -wymagana rejestracja na platformie https://etwinning.pl
3. Tik Tok https://vm.tiktok.com/ZGeyfxyD9/