Ekologiczne Dzieciaki luty 2019

SZKOLNA GAZETKA  nr 6(31) 2018/2019

klipartWitamy serdecznie i zapraszamy do lektury gazetki ekologicznej.

EKOLOGICZNE DZIECIAKI – to gazetka wydawana przez szkolne koło ekologiczne Szkoły Podstawowej Nr 33 Specjalnej w Chorzowie. Na jej łamach będziemy informować co „piszczy” w przyrodzie, i w jaki sposób społeczność naszej szkoły działa na rzecz ekologii i ochrony środowiska.

linia ozdoba

ZACZYNAJĄ SIĘ FERIE!

ŻYCZYMY UDANEGO , BEZPIECZNEGO WYPOCZYNKU!

JAK BEZPIECZNIE SPĘDZIĆ FERIE ZIMOWE ?

Bałwan.

Odpowiednie ubranie

Trzeba pamiętać, że wybierając się na stok, nie należy zakładać dziecku codziennego ubrania bawełnianego, ponieważ przy poceniu się szybko staje się wilgotne. Najbardziej odpowiednie ubranie jest takie, które jest ciepłe, ale jednocześnie nie powoduje przegrzania się ciała. Musi ono być stosunkowo cienkie i wygodne. Bardzo praktyczna i wygodna jest czapka-kominiarka: dwie pozycje w jednym – czapka i szalik. Przylega ona dokładnie do głowy i szyi, dzięki czemu nie ma żadnej możliwości przedostania się wiatru, chłodu lub śniegu do skóry dziecka. Czapka-kominiarka wygodna jest również do założenia pod kask podczas zjazdów ze stoku.

Niezbędna ochrona przed słońcem i wiatrem

W górach zalecana jest nie tylko ochrona przed słońcem, zaleca się też chronić skórę przed wiatrem – można nie tylko doznać poparzenia słonecznego, ale również odmrożenia. Należy więc zaopatrzyć się w tłusty krem ochronny do twarzy i smarować twarz przed każdym wyjściem na zewnątrz.

Prowiant przede wszystkim

Dzieci na świeżym powietrzu mogą szybciej niż zwykle poczuć się głodne, zacząć się nudzić, domagając się powrotu . Najlepiej jeszcze przed wyprawą w góry zaopatrzyć się w suchy prowiant oraz napój. Zapakowane do plecaka, w kryzysowych momentach przydadzą się jako przekąska. Dobrze jest zabrać tyle żywności, aby w razie nagłego głodu wystarczyło dla całej rodziny.

POKOLORUJ

kolorowanka-zimowe zabawy