Ekologiczne dzieciaki- czerwiec 2018

SZKOLNA GAZETKA nr 10(25)/2017/2018

klipartWitamy serdecznie i zapraszamy do lektury gazetki ekologicznej.

EKOLOGICZNE DZIECIAKI – to gazetka wydawana przez szkolne koło ekologiczne Szkoły Podstawowej Nr 33 Specjalnej w Chorzowie. Na jej łamach będziemy informować co „piszczy” w przyrodzie, i w jaki sposób społeczność naszej szkoły działa na rzecz ekologii i ochrony środowiska.

WSZYSTKIM UCZNIOM ŻYCZYMY UDANYCH, SŁONECZNYCH WAKACJI! DO ZOBACZENIA WE WRZEŚNIU!!

5 CZERWCA

DZIEŃ ŚRODOWISKA NATURALNEGO

Światowy Dzień Środowiska uchwalono na Konferencji Sztokholmskiej w 1972 roku. Jego celem jest utrwalenie świadomości na temat zgodności rozwoju cywilizacji z rozwojem ekologicznym. Każdy może się dołączyć do świętowania, wystarczy rozejrzeć się na własnym podwórku.

Ekologia-symbole

UWAGA:

Czas rozkładu odpadów

8 CZERWCA

DZIEŃ CYRKU BEZ ZWIERZĄT

Logo kampanii Cyrk bez zwierząt

Cyrk kojarzy nam się z zabawą, ale zwierzętom, które całe życie spędzają w klatkach i ciężarówkach wcale do śmiechu nie jest.

Dzień Cyrku bez Zwierząt jest dobrą okazją, by zaprotestować przeciwko wykorzystywaniu lwów, tygrysów czy fok w przedstawieniach cyrkowych.

DZIAŁANIA EKOLOGICZNYCH DZIECIAKÓW W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

• ZBIÓRKA MAKULATURY
  • ZBIÓRKA POKARMU DLA PSÓW I KOTÓW ZE SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT
  • UDZIAŁ W RODZINNYM PIKNIKU EKOLOGICZNYM POD SZYBEM PREZYDENT
  • KONKURS PLASTYCZNY Z OKAZJI DNIA ZIEMI
  • OPIEKA NAD OWCĄ ŚW. JAKUBA Z CHORZOWSKIEGO ZOO
  • AKADEMIA EKOLOGICZNA
  • SPRZĄTANIE ŚWIATA

Dziękujemy wszystkim ekologom i zapraszamy do współpracy w kolejnym roku szkolnym.

Opiekun koła ekologicznego

BEZPIECZNE WAKACJE!

• Rozważnie korzystajcie ze wszystkich przyjemności, jakich dostarczają wakacje!
  • Zawsze informujcie swoich rodziców o tym – gdzie i z kim przebywacie!
  • Na zabawy wybierajcie jedynie bezpieczne miejsca – z dala od jezdni, torów kolejowych, wykopów…
  • Jeżdżąc na rowerze, rolkach, hulajnodze czy desce – nie traktujcie jezdni jak placu zabaw!
  • Kąpcie się jedynie w miejscach do tego wyznaczonych – strzeżonych kąpieliskach pod opieką ratowników lub osób dorosłych !
  • Bądźcie ostrożni wobec zwierząt – nawet najbardziej łagodne bywają niebezpieczne!
  • Zawsze dbajcie o środowisko naturalne – nie niszczcie i nie zaśmiecajcie otoczenia, w którym przebywacie!

Jak dbać o swego pupila

*Informacja pochodzi ze  strony onet.pl