Ekologiczne Dzieciaki październik 2018

SZKOLNA GAZETKA nr 2 (27)/2018/2019

klipartWitamy serdecznie i zapraszamy do lektury gazetki ekologicznej.

EKOLOGICZNE DZIECIAKI – to gazetka wydawana przez szkolne koło ekologiczne Szkoły Podstawowej Nr 33 Specjalnej w Chorzowie. Na jej łamach będziemy informować co „piszczy” w przyrodzie, i w jaki sposób społeczność naszej szkoły działa na rzecz ekologii i ochrony środowiska.

linia ozdoba

DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W AKCJI SPRZĄTANIA ŚWIATA I ZAPRASZAMY DO AKTYWNEGO WŁĄCZANIA SIĘ DO KOLEJNYCH AKCJI EKOLOGICZNYCH

4 PAŹDZIERNIK

ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

Kot i pies.

Święto zwierzaków ustanowiono w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji. Dzień obchodów 4 października odnosi się do wspominania w Kościele powszechnym św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii. Cele święta są od lat niezmienne: mają zmienić zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt

ZWIERZĘTA OKIEM FOTOGRAFÓW:

Pies ze słuchawkami.Mały kotek.

JESIENNA KRZYŻÓWKA

Jesienna krzyżówka.

JESIENNA ZBIÓRKA NA BURKA

Biały piesek.

W DNIACH 22 PAŹDZIERNIKA DO 22 LISTOPADA
ZOSTANIE PRZEPROWADZONA W SZKOLE ZBIÓRKA KARMY, DLA PSÓW I KOTÓW– PODOPIECZNYCH SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT.

WODA- ROZWÓJ I EKOLOGIA

Miło nam poinformować, że nasi uczniowie Dawid i Dominika Wilk otrzymali wyróżnienie w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Chorzowsko- Świętochłowickie Przedsiębiorstwo Wodne i Kanalizacyjne. Uczniowie wykonali prace na temat wody i jej wpływu na rozwój naszego świata i ekologii. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 3 października w Starochorzowskim Domu Kultury w obecności Prezydenta miasta Chorzowa Andrzeja Kotali.
 Gratulujemy!!

Prace plastyczne na konkurs.