Ekologiczne Dzieciaki – luty 2018

SZKOLNA GAZETKA nr 7(3)/2017/2018

klipartWitamy serdecznie i zapraszamy do lektury gazetki ekologicznej.

EKOLOGICZNE DZIECIAKI – to gazetka wydawana przez szkolne koło ekologiczne Szkoły Podstawowej Nr 33 Specjalnej w Chorzowie. Na jej łamach będziemy informować co „piszczy” w przyrodzie, i w jaki sposób społeczność naszej szkoły działa na rzecz ekologii i ochrony środowiska.

ZACZYNAMY II SEMESTR ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

POWODZENIA!!!!!

11 LUTY

DZIEŃ DOKARMIANIA ZWIERZYNY LEŚNEJ

Dokarmiamy zwierzęta w zimie.Zima to trudny okres dla zwierzyny leśnej, ponieważ śnieg i mróz utrudniają im dostęp do pokarmu. Ogólnopolski Dzień Dokarmiania Zwierzyny Leśnej ma na celu zachęcenie ludzi do pomocy zwierzakom, ale i uświadomienie jak należy to robić, bowiem nieodpowiedzialne działanie może przynieść więcej szkód niż pożytku.  Leśnicy stale poprawiają warunki bytowania zwierząt. To oni posiadają odpowiednią wiedzę na temat zasad ich dokarmiania. Jeśli chcielibyście wspólnie z kolegami z klasy pomóc leśnym zwierzętom, to najlepiej byłoby skontaktować się z miejscowym leśnikiem. Uchroni Was to przed popełnieniem błędów przy dokarmianiu zwierząt, a być może, po wspólnej wyprawie, leśnik opowie wam przy ognisku o tajemnicach zimowego lasu.

17 LUTY DZIEŃ KOTA:

Mimo że koty zwykle chadzają własnymi ścieżkami, nad wyraz często spotykają na nich na ssaki z gatunku homo sapiens. Człowiek rozumny udomowił wąsatego czworonoga prawie 10 tysięcy lat temu, ale dopiero w 1990 roku we Włoszech koty doczekały się swojego międzynarodowego święta. W Polsce pierwsze obchody miały miejsce w 2006 roku. Dzień Kota to jednak nie tylko oddanie hołdu najpopularniejszemu zwierzęciu domowemu na świecie, ale również inicjatywa mająca na celu uwrażliwienie społeczeństwa na problem bezdomnych i głodujących kotów, które nieraz wiodą iście pieskie życie. W Polsce jest około 17 tysięcy bezdomnych kotów.