Wyniki Międzyszkolnego Konkursu „Przepis na zdrowie”

Konkurs skierowany był dla uczniów Szkół Specjalnych i Oddziałów Przyszpitalnych. Uczeń miał napisać przepis na jeden dowolnie wybrany posiłek (śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja), a do przepisu dołączyć zdjęcie lub rysunek potrawy.
Celem konkursu było promowanie idei zdrowego odżywiania, inspirowanie do twórczych działań kulinarnych i radości z ich przygotowania, a także zachęcanie do pomocy w pracach kulinarnych, rozwijanie kreatywności oraz wyobraźni u dziecka i rozwijanie sprawności manualnych.

I miejsce:

– Dominika J. Zespół Szkół w Skoczowie. Oddziały w Beskidzkim Zespole Leczniczo – Rehabilitacyjnym, Jaworze
– VII Zespół Edukacyjno – Terapeutyczny 1. Szkoła Podstawowa Specjalna nr 33 w Chorzowie.

II miejsce:
– klasa II – III, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 33 Chorzowie.

III miejsce: w trakcie weryfikacji

Wyróżnienia:
– Kacper J. kl. IV SP, Zespół Pozalekcyjnych Zajęć Wychowawczych w Beskidzkim Zespole Leczniczo – Rehabilitacyjnym, Jaworze
– Ksawery K. kl. IV, Zespół Pozalekcyjnych Zajęć Wychowawczych w Beskidzkim Zespole Leczniczo – Rehabilitacyjnym, Jaworze
– Nicola Ch. kl III SP, Zespół Pozalekcyjnych Zajęć Wychowawczych w Beskidzkim Zespole Leczniczo – Rehabilitacyjnym, Jaworze
– Maja G. kl. III SP, Zespół Pozalekcyjnych Zajęć Wychowawczych w Beskidzkim Zespole Leczniczo – Rehabilitacyjnym, Jaworze
– klasa 6 AU, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 33 w Chorzowie
– Emilia Z. I Zespół Edukacyjno – Terapeutyczny AU, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 33 w Chorzowie
– klasa II AU, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 33 w Chorzowie

Adrianna Dzikowska

Mali Ogrodnicy z I ZET AU

W dniu dzisiejszym I ZET AU zamieniła się w małych ogrodników. Najpierw było nieco botanicznej teorii, ale potem z wielką werwą wzięliśmy się za sadzenie cebulek, nasion i kwiatów, z ciekawością oglądając ich budowę. Teraz pozostaje nam dbać o roślinki i z dumą obserwować ich wzrost.