Dzień Praw Dziecka 2023

20 listopada obchodziliśmy Dzień Praw Dziecka. Każde dziecko narysowało rysunek niebieską kredką. Podczas uroczystego apelu dzieci wspólnie zaśpiewały piosenkę o PRAWACH DZIECKA, Przewodnicząca Szkolnego Klubu UNICEFF przypomniałam uczniom, kiedy Polska reatyfikowała Konwencje Praw Dziecka i dlaczego ten zbiór praw dziecka jest taki ważny.
Wykonane prace zawisły na ścianach i można zwiedzać niebieską mini galerię.

Ogłoszenie wyników konkursu ,, Tak widzę Niepodległość’’

10.11.2023 r. w Szkole Podstawowej nr 33 Specjalnej z Oddziałami Przyszpitalnymi, odbył się regionalny konkurs plastyczny pt. ,,Tak widzę Niepodległość’’, skierowany dla szkół podstawowych, sanatoryjnych, przyszpitalnych i ośrodków szkolno-wychowawczych.
Konkurs miał na celu: popularyzację wiedzy o odzyskaniu przez Polskę Niepodległości, rozbudzanie postaw patriotycznych poprzez rozwijanie wyobraźni plastycznej, przybliżenie piękna i bogactwa ziemi ojczystej.
W konkursie wzięło udział 82 uczniów.
Laureatami zostali następujący uczniowie:
– Szkoły Podstawowej nr 33 Specjalnej z Oddziałami Przyszpitalnymi w Chorzowie :
I miejsce – klasa VI lekka
II miejsce – klasa VI zet AU1, VI zet AU2
III miejsce – klasa V ZET AU, VIII ZET AU
– Szkoły Podstawowej nr 10 Specjalnej w Chorzowie:
I miejsce – Weronika Jędryka
II miejsce – Weronika Drążek, Karolina Chajec
– ZSS Skoczów- Szkoła Szpitalna w ośrodku ,,Bucze’’:
III miejsce – Vanessa Borawska
II miejsce- Sebastian Barysz
– Szkoły Podstawowej nr 35 w Rudzie Śląskiej:
III miejsce – Aleksander Kocun
III miejsce -Oliwia Wywioł
Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim za udział w konkursie!
W sprawie odbioru upominków za nagrodzone prace będziemy kontaktować się indywidualnie drogą elektroniczną oraz telefonicznie.
Organizatorzy konkursu:
Sandra Wichura, Marlena Jamroż