Zajęcia z Biblioterapii

W dniu 07.11.23 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kolejnych zajęciach z biblioterapii w Bibliotece Miejskiej w Chorzowie na ul. Ryszki 11A.
Dzieci wysłuchały opowiadania pt.: „Detektyw Pozytywka”. Książka przedstawia ciekawą i tajemniczą postać detektywa Eugeniusza Pozytywki z agencji detektywistycznej „Różowe okulary.” W nawiązaniu do rozwiązywanych przez niego spraw i zagadek oraz dopasowując obrazki do zdań , dzieci poznały cechy dobrego detektywa i akcesoria związane z jego pracą.
Odpowiadając na pytania dotyczące treści wysłuchanego opowiadania, każde dziecko zrobiło swoją książeczkę detektywistyczną.
Tego typu zajęcia wzbogaciły wiedzę uczniów, rozbudzają wyobraźnię i pozwoliły na odkrywanie w sobie cech detektywa i badacza.