Warsztaty w Bibliotece Miejskiej w Chorzowie -„Dzień Pluszowego Misia”

warsztaty biblioteka

W dniu 25.11.2019r. wybraliśmy się na kolejne zajęcia do Biblioteki Miejskiej. Tematyka zajęć związana była z Dniem Pluszowego Misia.  Dzieci opowiadały o swoich misiach i o tym jakie znają misie.    Poznały bajkę pt: „Przygody Pana Brumma”. Po wysłuchaniu bajki, odpowiadały na pytania sprawdzające stopień zrozumienia czytanego tekstu.  Następnie rozwiązywały obrazkowe zagadki o misiach. Z rozsypanki literowej układały imiona Misiów i do każdego Misia dobierały jego bajkowego przyjaciela.  Układały również puzzle z Kubusiem Puchatkiem. Podsumowaniem zajęć była praca plastyczna – kolorowanie różnych Misiów.  Zajęcia były bardzo atrakcyjne dla dzieci i pozwoliły dzieciom poznać nowego Misia – Pana Brumma.