„Muzyczne opowieści dla dzieci”

W dniu 21.11.2019r w Starochorzowskim Domu Kultury odbyło się  kolejne spotkanie z cyklu „Muzyczne opowieści dla dzieci”, prowadzone przez muzyków Filharmonii Śląskiej.  Tym razem uczniowie mieli okazję posłuchać  muzyki polskich kompozytorów.  Na początku wysłuchali Poloneza F.Chopina oraz  piosenki „Gdybym ja była”, która zaśpiewała solistka Filharmonii śląskiej. Następnie dzieci wysłuchały piosenki o kotku i piesku -skomponowanej przez  Stanisława Moniuszki. Kolejnym utworem był „Kujawiak” H.Wieniawskiego grany  na  skrzypcach i fortepianie. Na zakończenie dzieci wysłuchały piosenek skomponowanych przez Witolda Lutosławskiego do wierszy J.Tuwima. Zajęcia kończyła wspólna zabawa do piosenki H.M.Góreckiego – „Dostał Jacek…” Tego typu zajęcia to  wspaniała okazja do poznania historii muzyki i literatury polskiej.