OPOWIEŚCI O MUZYCE

my na koncercie muzycznym

 W dniu 07.03.2019r. grupa uczniów klas autystycznych oraz zespołów edukacyjno-terapeutycznych wybrała się do CHCK na kolejny koncert w ramach „Opowieści o muzyce”. Tematem spotkania była muzyczna wizyta u naszych południowych sąsiadów – w Słowacji i w Czechach. Na początku zaprezentowano postać czeskiego kompozytora Antoniego Dworaka  i zagrano jego „Humoreskę”- utwór na skrzypce i fortepian. Następnie dzieci wysłuchały w języku czeskim pieśni „Stalost”-Janaczka oraz  pieśni słowackiego kompozytoraZdenka Fibicha – „Ne sadaj Salwiczek”.  Dzieci próbowały   zrozumieć niektóre  słowa  z języka czeskiego. Na koniec słuchając utworu „Fokstrot” Z. Smetany  grupa dzieci mogła na scenie grać na instrumentach perkusyjnych. Zajęcia tego typu dla większości naszych uczniów są  jedyną okazją do poznania utworów muzyki poważnej.