OBCHODY 100 – LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

flaga Polski

W naszej szkole rozpoczęliśmy działania dotyczące obchodów 100 – lecia  Niepodległości Polski. Celem strategicznym jest włączenie społeczności szkolnej w świętowanie odzyskania przez Polskę niepodległości oraz zwiększenie świadomości na temat wydarzeń związanych z odzyskaniem i odbudową państwowości, w których istotną rolę odgrywa pamięć regionalna związana z różnymi drogami poszczególnych dzielnic kraju prowadzącymi do niepodległości.
Uczniowie poprzez udział w różnorodnych wydarzeniach m.in. kulturalnych, konkursach, wyjazdach, zajęciach edukacyjnych poznają wydarzenia związane z polską historią, poczuciem tożsamości narodowej i wolności.

DZIAŁANIA OBCHODÓW 100 – LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ
W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 33 SPECJALNEJ IM. JANA BRZECHWY W CHORZOWIE

– powstanie gazetki tematycznej
– udział uczniów z klasy: VII – VIII oraz III Gimnazjum w konkursie epistolograficznym  organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Katowicach