Uroczyste Obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości

Dekoracja na akademię z okazji 11 listopada

W dniu dzisiejszy w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Przed akademią uczniowie w klasach przygotowali plakaty nt. „100 – lecie odzyskania niepodległości przez Polskę w oczach dzieci i młodzieży”.  Plakaty zostały powieszone na sali gimnastycznej, w której odbyły się uroczystości.

Każdy z przejęciem i ze wzruszeniem wsłuchiwał się w słowa „Roty”, czy też „Pierwszej Brygady”. Mieliśmy możliwość zobaczenia archiwalnych zdjęć przedstawiających naszych legionistów, czy też marszałka Józefa Piłsudskiego. Wszyscy jesteśmy wdzięczni, że dzięki poświęceniu wielu ludzi i przelanej za naszą wolność ich krwi, żyjemy teraz w wolnej Polsce.

Punktualnie o godz. 11.11 cała szkoła (dyrekcja szkoły, uczniowie,  nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi odśpiewali nasz hymn narodowy. 

Odbył się również krótki konkurs wiedzy o Polsce.

Słuchaj tych głosów, bo po to szczęśliwie
ocalon został w tragicznej potrzebie,
byś chleb powszedni łamał sprawiedliwiej
i żył za tamtych i za siebie lepiej.

fragment wiersza „Śpiew murów” – Tadeusz Gajcy