Zajęcia z biblioterapii w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chorzowie. Temat: Wiosna.

W dniu 27.03.23 r. uczniowie klasy I, II – III,  uczniowie klas autystycznych oraz uczniowie 1Zespołu Edukacyjno-Terapeutycznego uczestniczyli w kolejnych zajęciach z biblioterapii w Bibliotece Miejskiej w Chorzowie przy ul. Ryszki 11A. Tematyka zajęcia związana była z aktualną porą roku – wiosną.

Dzieci wysłuchały opowiadanie pt.: „Spacerkiem przez rok”. Przypomniały sobie pojęcia kalendarzowe oraz jakie są pierwsze oznaki wiosny w przyrodzie. Szukały symboli wiosny na wiosennej zakreślance, a z rozsypanki wyrazowej układały przysłowia związane z tą porą roku. List od Pani Wiosny zawierający wiosenne zagadki pomógł dzieciom odgadnąć nazwy wiosennych kwiatów i poznać ptaki, które przylatują do nas na wiosnę. Ucząc się krótkiego wierszyka, układały tęczę z kolorowych pasków papieru. Podsumowaniem zajęć była praca plastyczna – Reniferek Tappi.