Zajęcia z Biblioterapii – spotkanie 2

W dniu 28.11.22 r. pojechaliśmy na kolejne zajęcia z biblioterapii do Biblioteki Miejskiej w Chorzowie przy ul. Ryszki 11A.

W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy I, II – III, uczniowie klas autystycznych oraz uczniowie 1 Zespołu Edukacyjno-Terapeutycznego.

Tematyka zajęć związana była z Dniem Pluszowego Misia. Dzieci poznały historię Pluszowego Misia o imieniu Teddy.  Wysłuchały zagadek, dzięki którym poznały Misia Uszatka, Kubusia Puchatka, Misia Paddingtona. Wysłuchały opowiadania pt: „Jak rozpoznać Misia” i dowiedziały się wielu ciekawostek o życiu i zwyczajach niedźwiedzi. Zwrócono uwagę, że to zwierzęta niebezpieczne i nie wolno się do nich zbliżać.

Pod koniec  zajęć uczniowie rozwiązywali łamigłówki związane z książkami o „Kubusiu Puchatku”.  Poznali również  zabawę – „Turlamy Misia, dzięki której każde dziecko mogło narysować  swojego misia wg wylosowanych instrukcji.