Zajęcia z Biblioterapii

W dniu 16.01.24 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kolejnych zajęciach z biblioterapii w Bibliotece Miejskiej w Chorzowie przy ul. Ryszki 11A.
Tematyka zajęć związana była ze zbliżającym się Dniem Babci i Dniem Dziadka.
Dzieci starały się odpowiedzieć na pytanie: Jakie są nasze Babcie ?
Następnie wysłuchały wiersza J. Tuwima pt: „Rzepka” i poznały bajki, których głównymi bohaterkami są Babcie, np.: „Babcia na jabłoni”, „Moja babcia gra na trąbie”, „Babcocha”. Udzielały odpowiedzi na pytania związane z treścią wysłuchanych opowiadań, a na koniec każde dziecko narysowało portret swojej babci i zrobiło ozdobny kapelusz.
Tego typu zajęcia wzbogaciły wiedzę uczniów i zwróciły uwagę na konieczność podtrzymywania więzów rodzinnych, niesienia pomocy najbliższym oraz świętowania uroczystości rodzinnych.