Zajęcia z Biblioterapii

W dniu 03.10.23 r. uczniowie klasy II , I- III,   klas autystycznych oraz uczniowie 1 Zespołu Edukacyjno-Terapeutycznego uczestniczyli w zajęciach z biblioterapii w Bibliotece Miejskiej w Chorzowie na ul. Ryszki 11A.
Tematyka zajęć nawiązywała do Święta Kropki.  Dzieci wysłuchały bajki pt: „Kropka”, opowiadającej o odkrywaniu różnych talentów. W nawiązaniu do tematyki bajki opowiadały o swoich zainteresowaniach i ulubionych aktywnościach.
Zobaczyły również książkę napisaną alfabetem Braillea (sześciopunkt Braillea), którą mogą czytać osoby niewidome. Bardzo ciekawym zadaniem dla dzieci było zapisanie swojego imienia w alfabecie Braillea.
Na zakończenie rozwiązywały zagadki, opowiadające o bohaterach książek, którzy mieli piegi. Każde dziecko mogło nakleić piega na portret Pipi Lansztrung.
Tego typu zajęcia wzbogaciły wiedzę uczniów, pozwoliły na odkrycie swoich talentów i były okazją do przypomnienia sobie zasady zachowania w miejscach publicznych (autobus, biblioteka).