„WYGRAJMY RAZEM” Chorzów Batory i przyjaciele

logo zawodów "Wygrajmy Razem".W gościnnej hali chorzowskiego MORiS-u, nasza szkoła była gospodarzem II edycji rekreacyjno- sportowej imprezy „WYGRAJMY RAZEM” Chorzów Batory i przyjaciele.

Liczby i fakty:
– 9 zespołów z wielu ościennych miast ( Chorzowa, Świętochłowic, Rudy Śląskiej, Zabrza, Tarnowskich Gór czy Sosnowca),

– osiemdziesięcioro zawodników,

– kilkudziesięciu wolontariuszy szkoły podstawowej nr 8 z Świętochłowic,

– szkolny zespół taneczny LATAWCE,Medale z imprezy sportowej "Wygrajmy Razem" w 2018r.

– dziesiątki kibicujących uczniów,

– dyrektorzy szkół i przedszkoli,

– przedstawiciele Urzędu Miasta,

– kilkudziesięciu nauczycieli,

– chorzowski Flash, superbohater ze Stowarzyszenia Nowoczesny Chorzów,

– profesjonalny pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu ratownika medycznego Pana Artura Żurka,

– wspaniałe nagrody i słodki poczęstunek,

– dyplomy i medale.

Te liczby i fakty choć mówią o rozmachu zawodów nie mogą do końca oddać tego co działo się na parkiecie.

Z ogromną radością i wzruszeniem patrzyliśmy bowiem jak zawodnicy dając z siebie wszystko mogli się przekonać jak wielkie mają możliwości i umiejętności. A trzeba było umieć wiele- rzucać, kopać, przeskakiwać, biegać, być precyzyjnym, jeździć na rowerze i wykonywać wiele innych trudnych zadań.

Przyjęta konwencja, że nie najważniejszy jest wynik lecz radość z uczestnictwa i wspólnego spotkania sprawiła, że zmagania zawodników upłynęły w atmosferze radosnej zabawy.

Najważniejsze dla społeczności naszej szkoły jest wielkie grono PRZYJACIÓŁ, które zdobyliśmy w wielu miastach naszego województwa.

Do zobaczenia za rok! ZNOWU WYGRAMY RAZEM.

Zawody w imprezie "Wygrajmy razem"