Kwiecień Światowym Miesiącem Wiedzy na Temat Autyzmu

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu, który został ustanowiony  przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Dzień ten rozpoczyna w Stanach Zjednoczonych, ale także w Polsce,Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu, który ma zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy i potrzeby osób z autyzmem.

W ramach akcji kilkadziesiąt budynków w całej Polsce zaświeci na niebiesko. W naszym regionie będą to Spodek – symbol regionu i kultowy, oddany w ubiegłym roku do użytku po generalnej modernizacji – Stadion Śląski.

Historia Światowego Dnia Świadomości Autyzmu sięga 2007 roku. Twórcy Dnia chcieli skierować spojrzenia społeczeństwa na potrzeby osób z autyzmem oraz umożliwić im lepszy dostęp do terapii, a także zwrócić uwagę na dyskryminację, nadużycia i izolację, z którymi spotykają się ludzie z autyzmem i ich rodziny. Symbolem Dnia stała się żarówka, a kolorem – niebieski.

Czym jest autyzm?