Wycieczka do Muzeum Chleba

W muzeum chleba
W dniu 04 listopada br  26 osobowa grupa naszych uczniów wybrała się do Radzionkowa, zwiedzić Muzeum Chleba.
Uczniowie, pod przewodnictwem pani w śląskim stroju rozbarskim, mieli okazję zapoznać się z pokaźnym wycinkiem historii życia codziennego na Śląsku. Dzieci mogły poczuć się jak uczniowie w dawnej szkole. Obejrzały różnorodne przybory, przedmioty, meble oraz urządzenia służące dzieciom i dorosłym na co dzień, poczynając od „rysika i tabulki”, a na komputerze kończąc. Wiele zgromadzonych sprzętów gospodarstwa domowego, strojów używanych było blisko sto lat temu.
W ramach tejże wycieczki uczniowie obejrzeli BAJKĘ O CHLEBIE, poznały proces wypieku chleba, a następnie po szczegółowym instruktażu gospodyni, każde dziecko samodzielnie wykonało swojego zawijańca z ciasta chlebowego, które po upieczeniu wszystkim bardzo smakowały.