Wizyta w bibliotece

Dnia 9.05.2024r uczniowie klasy I-III oraz VI Zet AU 1 wybrali się na lekcję biblioteczną pod zabawnym tytułem: „Wzorowe jajo” do Miejskiej Biblioteki Publicznej Nr 9 w Chorzowie.
Najpierw pani Magdalena odczytała historię o jajku, które pomagało wszystkim. Na tej podstawie wywiązała się rozmowa dotycząca zachowania i różnorodności. Dzieci bardzo chętnie opowiadały o tym, czy warto pomagać i być dobrym kosztem swojego zdrowia.
Następnie każdy ozdobił swoje jajko, które mógł zabrać ze sobą. Na koniec uczniowie wspólnie narysowali i ozdobili wielkie jajo, które okazało się bardzo zabawnym stworzeniem.
Oczywiście uczniowie podziękowali za lekcję oraz obdarowali panią Magdalenę laurkami z okazji dnia bibliotekarki i obiecały, że wybiorą się w najbliższym czasie do biblioteki.
Spotkanie w bibliotece odbyło się z inicjatywy pań: Małgorzaty Nuckowskiej i Kornelii Siemieniak.