„Wierszem i piosenką o Śląsku”- Dzień Śląski

Dzień Śląski obchodzimy w naszej szkole w styczniu. Jak co roku zawsze mamy wiele atrakcji i jest bardzo wesoło. Tegoroczny dzień był pod hasłem „Wierszem i piosenką o Śląsku” rozpoczął się występem gimnazjalistów z Gimnazjum nr 8 z oddziałami integracyjnymi w Chorzowie, którzy zaprezentowali kilka wierszy w gwarze śląskiej.Niewątpliwą atrakcją była p. Agnieszka -nauczycielka z Gimnazjum Nr 8, która wcieliła się w postać z wiersza, a mianowicie w ” Baśkę, która ma taśkę”. Opowiadała o tym , co ma w torebce oczywiście wszystko gwarą śląską, co wzbudziło wiele radości.Pani Beata Karpowicz wprowadziła nas w klimat śląskich piosenek, które mogliśmy wspólnie zaśpiewać. Na koniec uczniowie mieli możliwość wykazać się znajomością gwary i przetłumaczyć śląskie słowa. Za każdą poprawną odpowiedź była słodka nagroda. Ukoronowaniem spotkania była degustacja chleba z tustym, czyli ze smalcem i kiszone ogórki. Wszyscy oblizywali się ze smakiem i podziwiali betlejki, czyli szopki bożonarodzeniowe, które zostały zaprezentowane na wystawie.  Przez Dzień Śląski poprowadziła nas gwarą pani Kornelia Siemieniak.