Warsztaty w Ogrodach Kapias -„Poznajemy Zapachy Wiosny i nadchodzącego Lata”

W dniu 15 czerwca 2023 r. klasy 6 ZET AU1, 6 Zet AU 3, 1 ZET oraz klasa VII wzięły udział w warsztatach społeczno-terapeutycznych w Ogrodach Kapias w Goczałkowicach. Zajęcia umożliwiły naszym uczniom poprawę funkcjonowania narządów ruchu, funkcjonowania poznawczego, funkcjonowania emocjonalnego, funkcjonowania społecznego.

Celem zajęć było kształtowanie umiejętności rozpoznawania pór roku (tutaj: przełomu wiosny i lata) poprzez praktyczne obserwacje zmian zachodzących w przyrodzie na przykładzie „Ogrodów Kapias” w Goczałkowicach. Uczniowie mieli szansę praktycznego poznania flory i fauny naszej strefy klimatycznej. Warsztaty umożliwiły również rozwój biernego i czynnego słownictwa związanego z wiosną ,latem, roślinnością,  fauną, środkami transportu.

Zajęcia  umożliwiły naszym uczniom rozwój umiejętności społecznych poprzez praktyczną naukę korzystania ze środków komunikacji (tutaj: koleje śląskie). Posługiwanie się rozkładem jazdy pociągów, poruszanie się po peronach kolejowych, okazywaniem biletów do kontroli, zasadami korzystania ze środków transportu.