„Święto Pieczonego Ziemniaka”

Święto dziś ziemniaka mamy,
Tak więc wszystkich zapraszamy
Na konkursy i zawody
Na zagadki i podchody .
Uśmiech, humor i zabawa
To jest najważniejsza sprawa!

Pod takim hasłem  w Zespole Szkół Specjalnych odbywało się „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Główną atrakcją dla dzieci było wykonanie kukiełek pt. „Jarzynowe ludziki”. Wszystkie prace trafiły na wystawę i zdobiły korytarz szkolny ciesząc oczy dzieci i wszystkich, którzy codziennie odwiedzali naszą szkołę. Najładniejsze pracy według jury wykonała klasa Zet C i Zet C gimnazjum.
Oprócz zajęć plastycznych dzieci mogły na podstawie bajki dowiedzieć sie skąd przywieziono ziemniaki do Polski, jak inaczej nazywamy ziemniaki w różnych regionach naszego kraju, sprawdzić swoją wiedzę na temat jesieni rozwiązując Quiz i odpowiadając na wiele zagadek.
Ten jesienny dzień na pewno wszyscy będą długo pamiętać.