Muzyczne opowieści dla dzieci

Nuty i pianino

W dniu 26.11.2018r w ramach Muzycznych opowieści dla dzieci w CHCK odbył się Koncert zorganizowany z okazji 100 lecia Odzyskania Niepodległości. Na początku prowadząca koncert krótko zapoznała dzieci z historią naszego narodu pod zaborami. Następnie przedstawiła kompozytorów tworzących w tym czasie utwory patriotyczne. Uczniowie wysłuchali Poloneza F. Chopina granego na fortepianie oraz piosenki „Życzenia”. Przy dźwiękach Poloneza „Pożegnanie z ojczyzną „M.K. Ogińskiego grupa dzieci tańczyła poloneza na scenie. Następnie dzieci wysłuchały piosenek „Płynie Wisła płynie”, „Krakowiaczek” oraz tańczyły Krakowiaka.  Kolejnym utworem był „Kujawiak” Wieniawskiego grany na skrzypcach i fortepianie. Na zakończenie dzieci słuchały i śpiewały razem z solistką, pieśni patriotyczne – „Wojenko, wojenko”, „Przybyli Ułani”,” My Pierwsza Brygada”.  Tego typu zajęcia to wspaniała okazja do poznania historii muzyki i historii naszego kraju.