Muzyczna Podróż Vivy

Warsztaty w Filharmonii "Muzyczna podróż Vivy".

W Filharmonii Śląskiej w Katowicach od miesiąca września do grudnia, odbywają się warsztaty pt. Muzyczna Podróż Vivy. W projekcie biorą również udział uczniowie naszej szkoły – klasa Zet A1. Uczestnicy warsztatów wyruszą w fascynującą podróż po krainach muzycznych, poznają zespoły muzyczne oraz sylwetkę i pracę dyrygenta.

Przy wykorzystaniu scenografii, animacji i najnowoczesniejszch technik multimedialnych, powstanie inscenizacja słowno-muzyczna, w której to uczestnicy wciela się w odpowiednie role, zarazem ucząc się nowych umiejętności artystycznych, manualnych oraz społecznych. Warsztaty zakończyły się wspaniałym spektaklem, w Sali Koncertowej im. Karola Stryji Filharmonii Śląskiej 3 grudnia 2017 roku. Na jednej scenie, wraz z muzykami Filharmonii oraz aktorami teatru, zaprezentowały się wszystkie grupy biorące udział w warsztatach.