Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

Scena w MDK Batory na Dzień Niepełnosprawnych w 2017

Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych  w MDK Batory zorganizowano Koncert „Dzieci-dzieciom”. Nasi  uczniowie wysłuchali koncertu muzyczno-tanecznego, podczas którego  młodzi utalentowani uczniowie różnych szkół z Chorzowa i Katowic zaprezentowali swoje umiejętności  muzyczne, wokalne i taneczne. Dzieci wysłuchały kilka utworów instrumentalnych , wykonanych przez uczniów szkoły muzycznej oraz wysłuchały kilku znanych piosenek. Wielki zachwyt wzbudził pokaz  nowoczesnych tańców hip-hopowych.  Koncert uświetnił  występ zespołu Pieśni i Tańca Chorzów.  Uczniowie mieli okazję zobaczyć też 5 krótkich etiud  teatralnych , których  tematyką były „Spełnione marzenia”. Pod koniec koncertu wyświetlony został film nakręcony w czasie konkursu szkolnego „Mój wymarzony prezent”. Niespodzianką dla dzieci było spotkanie z Mikołajem , który obdarował dzieci prezentami.