Jednostka Wojskowa Bytom

Grupa dzieci naszej szkoły pojechała na wycieczkę do Jednostki Wojskowej w Bytomiu. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzenia Izby Pamięci Jednostki i poznania jej historii . Żołnierze opowiedzieli uczniom o służbie w Jednostce i obowiązkach żołnierza. Uczniowie poznali różne mundury żołnierskie, a dokładnie poznali mundur „moro” i maskę przeciwgazową, którą mogli przymierzyć. Następnie poznali broń-karabinek, który mogli trzymać w rękach, załadować i próbować „strzelać”. Dostali również od żołnierzy drobne upominki. Kolejnym punktem było zaproszenie na krótki koncert Orkiestry Wojskowej. Uczniowie poznali różne instrumenty muzyczne na których gra się w orkiestrze, mogli „zagrać” i „dyrygować” orkiestrą. Na koniec zaproszono Nas do zwiedzania Jednostki, gdzie w terenie umieszczone są różne eksponaty – działa przeciwlotnicze z okresu II wojny światowej. Uczniowie mogli bardzo dokładnie pooglądać kilka eksponatów. Wycieczkę w Jednostce zakończyliśmy wspólnym zdjęciem na tle samolotu bojowego. Wyjazd był bardzo udany i dostarczył uczniom wiele wiadomości i niezapomnianych wrażeń.

Spotkanie uczniów z żołnierzami