II Wojewódzki Konkurs Wiedzy i Umiejętności dla dzieci z autyzmem „Złota Synapsa”

Uczeń ZET A2 Dawid Wilk reprezentował nasza szkołę w konkursie wiedzy i umiejętności zorganizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych Nr 8 w Katowicach. Patronat honorowy nad konkursem objęli  Prezydent Miasta Katowice pan Marcin Krupa i Parlamentarna Grupa do Spraw Autyzmu. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwały-pani inspektor Wydziału Edukacji Anna Gumułka, dyrektor ZSS nr 8w Katowicach pani Małgorzata Gondek oraz reprezentantka fundatora nagród- Stowarzyszenia na rzecz autyzmu „Kokardka” p. Joanna Niezgoda.
Dawid  świetnie poradził sobie z konkursowymi zadaniami i doskonale odnalazł się w nowym dla siebie miejscu. Wśród zadań konkursowych pojawiły się: dopasowanie przedmiotów do ilustracji, rozpoznawanie i nazywanie dźwięków, układanie sekwencji, wskazywanie i nazywanie części ciała czy dobieranie podpisów do obrazków.
Dawid zajął IV miejsce . GRATULUJEMY!