Dzień Śląski

Dzień Śląski

Myślą przewodnią tegorocznego Dnia Śląskiego organizowanego w naszej szkole był przewodnik po mieście dla Ślązaków i goroli. Panie Beata Karpowicz i Kornelia Siemieniak wraz z uczniami przygotowały scenki ilustrujące najistotniejsze dla Chorzowa miejsca i wydarzenia. Wystarczy wymienić: Stadion Śląski i klub sportowy Ruch Chorzów, imprezy bluesowe organizowane na terenie Chorzowa, główną ulicę  „ Wolkę” a przy niej kawiarenki „ Szolka – Kafyj, Tyj i Zista”, gdzie można zamówić kawę, herbatę, ciasto i pączki oraz godać po śląsku. Nie mogło zabraknąć informacji dotyczących atrakcji Parku Śląskiego, czyli Planetarium, Skansenu, Rosarium, Wesołego Miasteczka, Zoo. Uczniowie wcielili się w piłkarzy, zwierzątka, a także wielkiego bluesmana Ryszarda Riedla z „Dżemu”. Było to spotkanie promujące Chorzów, śląską kulturę i śląski język. Popieramy i zapraszamy za rok.

Galeria>>>