Dzień Kropki w Oddziałach Przyszpitalnych.

Logo Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki, to  bardzo popularne święto kreatywności.

Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a.  Opowiastka zawarta w “The Dot”  zainspirowała  powstanie  w 2008 roku  “Międzynarodowego Dnia Kropki”. Święto, obecnie, jest obchodzone już w 108 krajach.

Uczniowie przebywający w Oddziałach Przyszpitalnych również dali się ponieść artystycznej kreatywności i stworzyli własne rysunki z kropek.Oprócz rysunków,  mali pacjenci za pomocą magicznego aparatu wprowadzali swoje kropki w ruch. To była naprawdę ekscytująca zabawa! Każdy mógł zaprojektować i ożywić swoją własną kropkę i zabrać ją do domu  Prezentujemy niektóre prace uczniów poniżej.