Z przyrodą za pan brat

Warsztaty przyrodnicze Ustroń.Od czerwca 2018 r w Szkole Podstawowej Nr 33 realizowany jest autorski program profilaktyczny „Nie daj się wciągnąć- bądź zdrowy, wolny od nałogów”. W ramach tego programu uczniowie zespołów edukacyjno – terapeutycznych wyjechali na warsztaty do Ustronia. Celem warsztatów było poznanie fauny i flory Beskidu Śląskiego, ale również poznanie sposobów na ekologiczne korzystanie z naturalnych zasobów naszej planety. Pan Wiktor Naturski – leśniczy pracujący na co dzień w Nadleśnictwie Ustroń w sposób bardzo ciekawy zaprezentował dzieciom gatunki zwierząt zamieszkujące beskidzkie lasy. Dzieci potrafią rozróżnić głuszce od bażantów; wiedzą co jedzą sarny i jelenie. Dowiedziały się, gdzie podczas wędrówek górskimi szlakami można spotkać wilki. Prowadzący warsztaty opowiedział również, w jaki sposób możemy chronić lasy i ich mieszkańców.  Zakończeniem warsztatów był spacer po leśnej ścieżce ekologicznej. Podsumowując warsztaty dzieci rozwiązały krótki quiz wiedzowy. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, oraz drewnianą zabawkę wykonaną według projektu prowadzącego warsztaty leśnika. Czas na warsztatach płynął bardzo szybko, zadowoleni i pełni nowych ciekawych wiadomości wróciliśmy do Chorzowa.