XVI Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Drużyn 11 Osobowych

1– 4 PAŹDZIERNIKA 2015 R.
Złoty medal dla naszych zawodników.
Dziewięciu naszych zawodników wzięło udział w XVI Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Drużyn 11 Osobowych Olimpiad Specjalnych, który rozgrywany był na boiskach Klubu Zawisza Bydgoszcz.
Od 1 do 4 października 15 drużyn rywalizowało o miano najlepszych w Polsce. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał mistrz świata w dziesięcioboju pan Sebastian Chmara ambasador Olimpiad Specjalnych. Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Śląskie oprócz naszych uczniów i absolwentów zrzeszonych w TROPSIE, działającym przy Zespole Szkół Specjalnych nr 2 w Chorzowie,reprezentowało jeszcze 7 zawodników HALEMBIANKI,działającej przy Ośrodku dla Osób Niepełnosprawnych Najświętsze Serce Jezusa w Rudzie Śląskiej.
Pobyt upłynął nam na rywalizacji z drużynami reprezentującymi województwa opolskie, mazowieckie, świętokrzyskie i wielkopolskie. Nasza drużyna zdobyła złoty medal. Radość była wielka.