Wycieczka do Bajki Pana Kleksa

W dniu 25.04.2023r odwiedziliśmy w Katowicach „Bajkę Pana Kleksa”. Dzieci miały możliwość zapoznania się z jedną z Krain Pana Kleksa. Wybraliśmy „Podwodny Świat Królowej Aby”. Kraina ta poświęcona jest ekologii i ochronie środowiska. Wszystko utrzymane jest w stylistyce podwodnego świata.
Na zwiedzających czekało 13 multimedialnych stanowisk oraz ważne zadanie – pomoc Królowej Abie w ocaleniu planety przed katastrofą ekologiczną. Poprzez gry i zabawy dzieci poznały problem zaśmiecania obszarów morskich plastikiem oraz poznały najbardziej zagrożone gatunki wodnych stworzeń i zdobyły wiedzę, jak można je chronić. Abecja to świetna przygoda , która nie tylko pozwala na oryginalną i kreatywną zabawę, ale przede wszystkim edukuje!