Wizyta studyjna w Grecji w ramach programu unijnego Erasmus +


W dniach 20.04-25.04.2024 r. nauczyciele z naszej szkoły wraz z dyrektorem odbyli wizytę studyjną do szkoły partnerskiej Primary and Kindergarten School of Paliampela w Grecji .
Nasz projekt ,,Zdrowe jedzenie ,piękne życie ma na celu uświadamianie uczestników, że zdrowy styl życia ma znaczenie dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego. Dieta śródziemnomorska stosowana w Grecji jest jedną z najzdrowszych na świecie ,tak więc gospodarze przygotowali porcję wiedzy na ten temat w formie wykładu, prezentacji multimedialnej oraz warsztatów. Uczestnicy dyskutowali również o tym ,jak powinna wyglądać ekologiczna kuchnia oraz wspólnie przygotowali broszurę zachęcającą do oszczędzania wody, prądu, gazu oraz minimalizacji i segregacji śmieci w kuchni.
Wszyscy goście poznali wiele informacji na temat historii ,kultury ,zwyczajów greckich, przygotowywali typowo greckie potrawy.
Następne spotkanie odbędzie się w naszej szkole!