Warsztaty teatralne w CHCK w Chorzowie

W dniu 08.11.22r.  dwie grupy uczniów naszej Szkoły uczestniczyły w warsztatach teatralnych w CHCK prowadzonych przez aktorkę Panią Agatę Śliwa.

Uczniowie poznali różne sposoby powitania i przedstawienia się. Zwrócono uwagę na okazywane przy spotkaniu i powitaniu emocje i przekaz niewerbalny ciała, np.: „Witamy się radośnie lub witamy się smutno”. Mówią nasze usta, ale też całe nasze ciało (przekaz niewerbalny ciała i mimika twarzy).

Wiele pozytywnych emocji wywołały ćwiczenia oddechowe i artykulacyjne oraz zabawy naśladowcze prowadzone przed dużym lustrem.  Uczniowie mogli obserwować mimikę swojej twarzy oraz ruchy całego ciała podczas poszczególnych zabaw.

Wiele radości sprawiła dzieciom zabawa z samogłoskami, która pozwoliła na zaprezentowanie różnych stanów emocjonalnych mimiką twarzy i ruchami ciała.

Zajęcia te bardzo podobały się dzieciom i będą kontynuowane.