Warsztaty teatralne

W dniu 05.12.23r dwie grupy uczniów naszej Szkoły uczestniczyły w warsztatach teatralnych w CHCK prowadzonych przez aktorkę Panią Agatę Śliwa oraz scenarzystkę – Panią Igę.
Tematyka zajęć związana była z lalkami teatralnymi .
Na poprzednich zajęciach uczniowie zobaczyli różne rodzaje lalek teatralnych i próbowali krótkich animacji.
Natomiast dzisiaj każde dziecko mogło zrobić swoją lalkę.
W sposób bardzo ciekawy i przystępny Pani Iga pokazywała kolejne etapy wykonywania lalki z arkuszy szarego papieru. Były to dla dzieci doskonałe ćwiczenia manualne. Na koniec każda lalka została „odczarowana”, zyskując odpowiednią kreację. Tworząc stroje ze ścinków materiału, uczniowie wykazali się dużą fantazją, pomysłowością i kreatywnością. Każde dziecko mogło zabrać swoją lalkę do domu i pochwalić się rodzinie.
Zajęcia te bardzo podobały się dzieciom i sprawiły im wiele radości.