Warsztaty teatralne

Na terenie naszej szkoły odbyły się warsztaty teatralne  w ramach nowej edycji programu „Przygoda z teatrem bez barier”.  Zajęcia rozpoczęliśmy od muzycznego powitania oraz ćwiczeń aktywizujących aparat artykulacyjny mowy. Następnie przeprowadzono ćwiczenia w oparciu o proste układy choreograficzne, które pozwoliły na rozbudzenie wyobraźni i kreatywności dzieci.
W drugiej części zajęć uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy.  Zadaniem każdej grupy było odgrywanie krótkich scenek rodzajowych.  Poprzez ruch, gest, mimikę twarzy dzieci wyrażały swoje emocje i mogły popisać się swoimi umiejętnościami aktorskimi. Podczas zajęć prowadzono też zabawy z chustą  oraz  zabawy z pedagogiki zabawy „KANZA” i tańce integracyjne. Zajęcia wyzwoliły w dzieciach wiele radości i pozytywnej energii.