Uroczysty apel z okazji Świąt Majowych

Flaga Polski

W sali gimnastycznej odbył sie uroczysty Apel szkolny poświecony Świętom Majowym. Uroczystość rozpoczęło odśpiewanie Hymnu Polski „Mazurka Dąbrowskiego”.

Na apelu uczniowie zaprezentowali m. in. wiersze „Kto Ty Jesteś”, „Powiewa Flaga”, a także scenki prezentujące rozmaite zawody – wraz z przesłaniem, że każda praca jest potrzebna i każdą wykonaną należy szanować.
Kolejna część apelu to oczywiście rocznica uchwalenia i podpisania w Warszawie Konstytucji 3 Maja. Konstytucja zawiera nasze podstawowe prawa, które głośno razem odczytaliśmy.
Na zakończenie szkolnej uroczystości głos zabrał pan Dyrektor, który  zachęcał uczniów do włączenia się w uroczystości Świąt Majowych organizowanych na terenie naszego miasta Chorzów.