Obchody Tygodnia Ziemi– „Przywróć naszą Ziemię”

Dzień ziemi - plakat
22 kwietnia obchodzić będziemy Dzień Ziemi. Tegorocznym mottem przewodnim jest hasło „ PRZYWRÓĆ NASZĄ ZIEMIĘ ”. Jest to nie tylko okazja do zaszczepienia w dzieciach miłości i szacunku do przyrody, ale przede wszystkim czas na edukowanie młodej generacji, by nie popełniła tych samych błędów i stawiała dobro naszej kruchej planety na pierwszym miejscu.

W ramach obchodów zachęcamy do:

  • Zobaczenia prezentacji Dzień Ziemi 2021, która odpowie uczniom na pytania czym jest Dzień Ziemi, kiedy i dlaczego go obchodzimy, jakie jest tegoroczne motto, co zagraża naszej planecie, oraz co możemy zrobić, by iść jej na ratunek.
  • Udziału w konkursie szkolnym
  • Zasadzenia rośliny… przed domem, w ogródku , na balkonie , w doniczce itp.

Prezentacja

Zapraszamy wszystkich uczniów Naszej Szkoły do wzięcia udziału w konkursie „ ZRÓBMY Z NICZEGO COŚ POŻYTECZNEGO ”

Celem konkursu jest podnoszenie świadomości niekorzystnego wpływu odpadów na Naszą Planetę. Poprzez udział w konkursie zachęcamy wszystkich do propagowania zasad ponownego wykorzystania odpadów.  ROBIĄC „COŚ Z NICZEGO” W PROSTY SPOSÓB CHRONISZ ŚRODOWISKO!

Zasady konkursu:

  1. Konkurs polega na wykonaniu prac z różnego rodzaju odpadów, np. nakrętek, butelek, pojemników plastikowych, kartonów, puszek, zużytych opakowań, starych ubrań itp. Mogą to być np. zabawki, skarbonki, pojemniki na przybory szkolne, sprzęty, które mogą się jeszcze przydać człowiekowi.
  1. Prace należy złożyć do organizatorów do dnia 23.04.2021, a w przypadku zdalnego nauczania prace składamy w formie zdjęć. Zdjęcia prac należy wysłać na adres: twojgeograf@gmail.com lub adres mailowy wychowawców klas.
  1. Nagrody i wyróżnienia zostaną przyznane w 3 kategoriach:
  • Uczniowie Zespołów Edukacyjno- Terapeutycznych
  • Uczniowie z klas 1-3
  • Uczniowie z klas 4-8
  1. Każda praca musi być podpisana- imię, nazwisko, klasa.

Organizatorzy: Joanna Sitek , Urszula Griner