Konkurs plastyczno- techniczny „Tak wygląda moja Pani Wiosna”

Świetlica Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 33 im. Jana Brzechwy z Oddziałami Przyszpitalnymi w Chorzowie zaprasza dzieci z klas I – III do udziału w międzyszkolnym konkursie plastyczno – technicznym „Tak wygląda moja Pani Wiosna”.

Szczegółowe warunki uczestnictwa  dzieci w konkursie:

Wszyscy się cieszą: idzie wiosna, idzie wiosna! Wiemy, co się na wiosnę zaczyna dziać – trawy się zielenią, kwiatki rozkwitają, na gałązkach drzew pojawiają się pierwsze listki, ptaki wracają z zamorskich podróży, a te, które u nas zimowały, głośniej i weselej zaczynają świergotać.
A wszystko to dzieje się jak za dotknięciem magicznej różdżki, tylko kto tą różdżkę trzyma? Pani Wiosna! Ale jak ona wygląda? Czy jest roześmianą dziewczynką w zwiewnej sukience, która biega wszędzie w zielonych pantofelkach, czy też dostojną damą w długiej, ukwieconej sukni, która kroczy dostojnie i spokojnie, powoli wskazuje różdżką, jakie kwiatki mają już wstawać? A może jest duszkiem, elfem z pięknymi błyszczącymi skrzydełkami i przelatuje tak lekko, tak szybciutko, że tylko słoneczny pył znaczy ślad jej drogi. Czy Pani wiosna ma na sukni wyszywane wszystkie kwiaty świata czy tylko te, które u nas, w Polsce, na wiosnę rosną? A może jej sukienkę zdobią tylko plamy we wszystkich barwach świata? Albo Pani Wiosna co roku wybiera sobie inne kwiaty do sukni? Raz jest cała w tulipanach, a raz w kwiatach jabłoni… albo zupełnie inaczej – jej strój jest zielony, bo to najważniejszy wiosenny kolor… A może jest tak, że każdy widzi Panią Wiosnę inaczej, choć jest ta sama? Na tym właśnie polega konkursowe zadanie – trzeba wykonać portret Pani Wiosny – takiej, jaką ty ją widzisz, jak sobie ją wyobrażasz. A później, gdy wyjdziesz na spacer, postaraj się uprzątnąć wszystko, co ten piękny obraz Pani Wiosny psuje, co przeszkadza trawie i kwiatom się rozwijać. Świat od razu będzie piękniejszy!

Szczegółowe warunki uczestnictwa  dzieci w konkursie:

Praca konkursowa wykonana przez dziecko może być wykonana dowolną techniką plastyczną ( rysunek, malunek, wycinanka, kolaż itp.), praca może mieć formę płaską lub przestrzenną. Format pracy nie powinien przekraczać wielkości A3.

W konkursie mogą brać udział dzieci, których rodzice wyrażą pisemną zgodę na ich udział w/w konkursie. Każda praca powinna zostać opisana na jej odwrocie tj. Imię i Nazwisko uczestnika konkursu, adres szkoły, klasa, tytuł pracy.

Prace należy dostarczyć do dnia 10.04.2021r. na adres:

Szkoła Podstawowa Specjalna nr 33 im. Jana Brzechwy z Oddziałami Przyszpitalnymi, 41-506 Chorzów, ul. Dyrekcyjna 3

Wyniki konkursu i nagrody:

  1. Komisja powołana przez Organizatora Konkursu wyłoni z pośród przekazanych prac laureatów konkursu.
  2. Kryteria oceny prac: samodzielność wykonania pracy, pomysłowość, walory artystyczne, materiał użyty do wykonania prac.
  3. Ogłoszenie wyników nastąpi dnia 15.04.2021r.
  4. Wyniki konkursu zostaną umieszczone na stronie naszej szkoły: sp33chorzow.edu.pl
  5. Nagrody zostaną dostarczone do odpowiednich szkół i przekazane zwycięzcom.
  6. Organizator konkursu : mgr Joanna Gałeczka