FILHARMONIA –  SPOTKANIA MUZYCZNE 2019-20

W dniu 17.10.2019r  grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach muzycznych pt: „Spotkania z muzyką” w Starochorzowskim Domu Kultury. Warsztaty    prowadzone były  przez muzyków Filharmonii Śląskiej.  W krótkim wprowadzeniu przypomniano  o zasadach zachowania się na Koncertach w Filharmonii. Uczniowie przypomnieli sobie rodzaje instrumentów muzycznych tworzących Orkiestrę Symfoniczną. Nasz koncert prowadził Kwartet smyczkowy(I i II skrzypce, altówka i wiolonczela), który pięknie zagrał I część Serenady W.A.Mozarta. Dzieci wysłuchały również kilka utworów muzyki filmowej, zaprezentowanych jako zagadki muzyczne( „Piraci z Karaibów”, „Alladyn”).` Przy dźwiękach „Manueta” L.von Bethovena,  – dzieci tańczyły manueta, a do utworu „Torreador” – maszerowały . Uczniowie poznali również budowę skrzypiec oraz technikę gry na skrzypcach- pizzicato. Każde dziecko miało w rękach  skrzypce i próbowało coś  na nich zagrać.  Tego typu zajęcia to skarbnica wiedzy o muzyce , a dla wielu jedyna możliwość wysłuchania  utworów muzyki poważnej.