Bajka w życiu dziecka

Odbyły się kolejne zajęcia w Bibliotece Miejskiej  w ramach kontynuacji programu „Bajka w życiu dziecka”.  Dzieci wysłuchały opowiadania  pt: „Zuzia w górach” i omówiły ilustracje zawarte w książce. Następnie odpowiadały na pytania związane z treścią usłyszanego opowiadania. Opowiadanie to pozwoliło dzieciom na zapoznanie się z tematyką wędrówek po górach. Odgadując zagadki poznały nowe pojęcia związane z  wędrówkami po górach. Omówiono w jaki sposób ubieramy się na taką wyprawę i co  musimy ze sobą zabrać.  Następnie zadaniem dzieci było dokonanie wyboru  przedmiotów koniecznych do zabrania na górską wędrówkę  i spakowanie swojego plecaka. Dzieci doskonale się przy tym bawiły i miały możliwość utrwalenia sobie  nowo poznanych pojęć.